Життєве кредо Шкирти Івана Івановича

«Основною задачею моєї депутатської діяльності є щоденна допомога тим, хто її потребує»

Я іду у народні депутати, щоб приділяти більшу увагу соціальній складовій життя громад закарпатського краю. На моє переконання, ми можемо багато зробити для розквіту громад і поліпшення життя людей. Впевнений, Закарпаття має величезний потенціал для розвитку – цьому сприяють і вигідне географічне положення, і природний потенціал, і цінні культурно-історичні пам’ятки та визначні туристично-рекреаційні обʼєкти, і головне – працьовиті, талановиті та щирі люди, що тут живуть. Треба тільки кожному зрозуміти, що саме ми господарі на своїй землі і ніхто за нас не вирішить проблем, якщо самі того не захочемо. Ми – громада, і в цьому наша сила.

Автобіографічні відомості

Шкирта Іван Іванович народився 2 серпня 1968 року в с. Розтока Міжгірського району. Закінчив Міжгірське медичне училище, Український аграрний державний університет (вчений агроном-економіст) та Ужгородський національний університет, отримавши спеціальність «юрист».

Трудову діяльність розпочав у комерційних підприємствах Ужгорода, пройшовши кар’єрні щабелі від начальника відділу до заступника директора. Займався підприємницькою діяльністю.

  • 2011-2014 рр. – заступник голови Київської обласної ради.
  • 2014-2015 рр. – директор державного підприємства «Адміністрація річкових портів».
  • Був заступником Ужгородського міського голови.
  • Обирався депутатом Закарпатської обласної ради IV скликання та депутатом Київської обласної ради VI скликання.

Наразі …..

Про депутатську діяльність

Шкирта Іван Іванович неодноразово отримував довіру виборців гірської Верховини, обираючись депутатом Закарпатської обласної ради двох скликань (ІV та VII) – опікувався питаннями соціального захисту громадян. Як депутат Закарпатської обласної ради у ІV скликанні (2002-2006) очолював постійну комісію обласної ради з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення, діяльність якої була спрямована на виконання програм соціально-економічного і культурного розвитку області та довгострокових цільових програм із соціальних питань.

У Київській обласній раді VI скликання обіймав посаду заступника голови ради.

З початку роботи поточного, VII скликання Закарпатської обласної Іван Іванович також входить до складу постійної комісії з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення та фахово працює у гуманітарних сферах, тобто безпосередньо знає наявні проблеми, як у районі, так і на обласному й загальнодержавному рівнях. Насамперед як депутат від Міжгірщини протягом усього періоду роботи активно і відповідально займається вирішенням соціальних проблем земляків, є не байдужим до всього, що відбувається у територіальних громадах. У міру своїх можливостей намагаються покращити життя виборців, тому неодноразово пропонував на розгляд ради конструктивні рішення щодо розв’язання деяких проблем у соціальній сфері.

Іван Іванович разом із депутатами профільної комісії спільно із департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації працюють у напрямках забезпечення реалізації державної політики в сфері соціально-трудових відносин, оплати, охорони та умов праці, зайнятості населення, безпечної життєдіяльності, пенсійного забезпечення, адресної соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, матеріально-побутового обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян, підвищення рівня добробуту жителів області шляхом надання додаткових до встановлених чинним законодавством пільг та гарантій.

За участю Івана Івановича разом із виконавчою владою вживалися дієві заходи, спрямовані на вирішення питань з оплати праці, зайнятості населення, соціального захисту ветеранів війни і праці, учасників АТО, осіб з інвалідністю, пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян, сімей з дітьми, малозабезпечених та ін.

За ініціативи членів постійної комісії, до якої входить Шкирта І. І., обласна рада визначила Порядок надання одноразової матеріальної допомоги, підтримала звернення до вищих органів влади щодо визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України на державному рівні, а також інші інціативи депутатів обласної ради, що стосуються вирішення важливих питань життєдіяльності області. Крім цього, прийнято низку звернень Закарпатської обласної ради до вищих органів влади з актуальних питань, зокрема: фінансування пошкоджених дамб; відновлення фінансування з державного бюджету Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011 – 2020 роки; реформування та розвитку лісового господарства; запровадження в дію нового порядку реалізації лісоматеріалів круглих; щодо відновлення фінансування заходів Комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса на території Закарпатської області; щодо розподілу коштів екологічного податку; щодо заборони ввезення в Україну окремих видів полімерів та продажу поліетиленових пакетів; фінансової підтримки сільгосптоваровиробників Закарпатської області; необхідності вжиття дієвих заходів із вирішення проблемних питань діяльності ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород»; ротації бійців 128-ї окремої механізованої гірсько-піхотної бригади; передачі облдержадміністраціям повноважень із вилучення земельних ділянок зі зміною цільового призначення земель лісогосподарського призначення; необхідності збільшення обсягів фінансування на ремонт та експлуатаційне утримання мережі доріг загального користування області; розмитнення транспортних засобів спеціального призначення; внесення змін до правил перебування транспортних засобів з іноземною реєстрацією на території України та ін.

Також надано необхідні рекомендації щодо проведення фінансування мешканцям області на відбудову будинків, зруйнованих внаслідок пожеж і буревіїв.

До виконання депутатських повноважень ставиться сумлінно та відповідально. Інтелігентний, комунікабельний, ініціативний, виявляє компетентність і оперативність у прийняті рішень. Адже неможливо залишатися байдужим до таких життєво важливих питань, як піклування про людей похилого віку, ветеранів війни, соціально незахищених громадян та ін.

Тому на розгляд ради Шкирта І. І. неодноразово вносить власні депутатські ініціативи щодо розвитку та реформування галузей соціальної сфери, пропозиції що стосуються покращення надання соціальних послуг населенню, бере участь у розробці конкретних заходів щодо залучення позабюджетних коштів для розвитку галузей соціально-гуманітарного напрямку.

З цією метою як депутат, Іван Іванович залучається до проведення різних заходів, що сприяють налагодженню міжнародної співпраці, зміцненню зв’язків із закордонними партнерами та залучення коштів в актуальні проекти регіону.

Вимогливий, самовідданий у роботі, людина активної життєвої та громадянської позиції, Шкирта Іван Іванович здобув заслужений авторитет і повагу громадськості, депутатів та керівництва області.